Üyelik Şartları

Ana sayfa » Üyelik Şartları

BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYEYİM, BULUNDUĞUM İLDE TEMSİLCİ YOK, NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Sendikalara üyelikler 4688 sayılı Kamu görevlileri sendikaları kanunu kapsamında yapılmaktadır. Sendikaya üye olmaya karar veren kişi, kanun gereği önceki sendikasından mutlaka çekilmelidir. Üyesi bulunduğunuz sendikadan çekilmek için yapmanız gereken 3 Adet Çekilme formunu doldurup, imzaladıktan sonra çalışmakta olduğunuz kurumun evrak kaydına giriş yaptırmanız yeterlidir.

Kanun gereği kurum müdürlüğünde evrak –kayıt birimi kendilerine verilen 3 adet çekilme formuna evrak kayıt numarası verdikten sonra, çekilme formunun 1 nüshasını ilgili kişiye, 1 nüshasının çekildiği sendikanın genel merkezine ve kalan 1 nüshayı da kişinin sicil dosyasına koymakla mükelleftir.

Üye olmak için 3 adet doldurup imzaladığınız üyelik formunu, sendikaya ait whatsApp hattından 0545 4318729 nolu telefondan ulaştırabilirsiniz. Onaylı üyelik formunuz sendika genel merkezi tarafından bağlı bulunduğunu kurum müdürlüğüne gönderilecektir.

Üye olmak için, bulunduğunuz il ve ilçede temsilciliğin bulunması zorunlu değildir.

HİÇBİR SENDİKAYA ÜYE OLMADIM, NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Daha önce sendikalara üye olmak veya olmamak ayırıcı bir özellik değildir. Üye olmak  için 3 adet doldurup imzalayacağınız üyelik formunu sendikaya ait whatsApp hattından 0545 4318729 nolu telefondan ulaştırabilirsiniz. Onaylanan üyelik formunuz genel merkez tarafından bağlı bulunduğunuz kuruma gönderilecektir.

SENDİKAMDAN İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN 30 GÜN BEKLEMEM GEREKİYORMU?

Herhangi bir sendika üyesi olup, üyeliğini sonlandıranların, başka bir sendikaya üye olmaları için 30 günlük süreyi beklemelerine gerek yoktur. 30 günlük süre sendika aidatları için düzenlenmiştir. Yeni üye olduğunuz sendikaya aidatınız 30 günün sonunda geçerli olacaktır. Üye olmak için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.

SENDİKAYA ÜYEYDİM AMA İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN İSTİFA FORMUMUN ONAYLANMASI BEKLEMEME GEREK VAR MI?

Kamu çalışanlarının Üyelikleri ve istifaları 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanunu kapsamında düzenlenmektedir. Kanunda kişiler dilediği zaman sendikalara üye olmak ve çekilmekte özgürdürler. Ayrıca istifaların onaylanması gibi bir durumda söz konusu değildir. Çekilme bildirimini kurumunuza verdiğiniz gün çekilmiş sayılırsınız.

Üyelik formunu edinmek için tıklayınız…

İstifa formunu edinmek için tıklayınız…

 

 

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen