Erözgün;Türk Milleti Bağımsızlığına Âşıktır

Ana sayfa » Erözgün;Türk Milleti Bağımsızlığına Âşıktır
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2016-10-31T21:00 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda birlik ve beraberliğimizin bozulmayacağını vurgulayarak tüm vatandaşların cumhuriyet bayramını kutladı.

Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü olan ve milletimizin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin bugün 93. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz diyen Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün şunları söyledi.

Ülkemiz için bir dönüm noktasını ifade eden bu bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

Türk milleti tarih boyunca hiçbir zaman zulmeden, zalimlere karşı sessiz  kalan bir millet olmamıştır. Türk Milleti Bağımsızlığına Âşıktır. Tarihin adalet terazisinde, bu vasfı ile daima yer alacak ve gıpta edilecek bir Millet olarak yer alacaktır.

Türk milleti, milli birlik ve beraberliği sayesinde bugün dimdik ayaktadır. Aradan geçen 93 yıl boyunca varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelik iç ve dış güçlerin kanlı oyunlarının , hain tertiplerinin ve saldırılarının üstesinden gelmeyi bilmiş ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırıyı bir kez daha kınıyor, terörde hayatını kaybederek şehit olan bütün güvenlik gücü mensuplarımızı, vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmakla mümkün olacaktır.

Bilinmelidir ki, devlet ülkemizin her köşesinde ve her karış toprağında vardır. Geçmişimiz ve geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir. Vatan Büyük “Türk Milleti”nindir.

Türk Devleti, şanlı tarihini, geleneğini, kültürünü, inancını birlik ve beraberliğni muhafaza ederek önündeki yolda geleceğe umutla yürüyecektir. Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olan refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere, Kahraman Ecdadımızı ve Şehitlerimizi Sonsuz Minnet, Şükran ve Rahmetle Anıyor, ve Bütün Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen