Cumhuriyeti Sonsuza Kadar Yaşatmak Asli Görevimiz Olacaktır

Ana sayfa » Cumhuriyeti Sonsuza Kadar Yaşatmak Asli Görevimiz Olacaktır
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2016-11-15T20:21 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün   10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda   “Büyük Önder, Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak asli görevimiz olacaktır.” dedi.                                       

Erözgün; Bizlere bu günleri armağan eden, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılında rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir. Atatürk’ün İstiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir.

Bugün üzerinde yaşadığımız modern Türkiye Cumhuriyetinde bağımsız ve özgür bireyler olarak, Büyük Atatürk’ün fikirlerine ve gerçekleştirdiği inkılâplara sahiplenerek, mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda binlerce şehit verdiğimiz vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şart altında sahip çıkmak, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak asli görevimiz olacaktır.

Önünde aydınlık bir gelecek uzanan Türk milleti, geçmişten gelen ortak duygularını, birlik ve beraberliğini, en önemli değeri olan Cumhuriyet’i ileriye taşımaya dün olduğu gibi bu günde kararlıdır.

Erözgün, Bu düşüncelerle,“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde; O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen