23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Ana sayfa » 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2020-04-23T10:16 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük Türk Milletinin asla esaret altında kalmayacağı gerçeğini verilen şanlı mücadeleyle bir kez daha gösterip, en kötü şartlar altında bile kendi kendimizi yönetme kabiliyet, inanç ve iradesine sahip olduğumuzun bütün dünyaya ilanı olan T.B.M.M”nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü gururla kutluyoruz diyen Erözgün, “Milli iradenin tecellisi olan T.B.M.M., sadece demokratik hayatın değil aynı zamanda millet olarak topyekûn kararlılık ve inançla verdiğimiz destansı İstiklal Mücadelesinin de merkezi olmuştur” dedi.

T.B.M.M.,milletimizin devlete uzanan iktidar makamıdır. Bu nedenle T.B.M.M. üyeleri, sorumluluğunun farkında olarak sadece millete hesap vereceklerini asla unutmamalıdır diyen Erözgün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki hükümetlerin milli davalarda verdikleri tavizlerle gelinen nokta bellidir. Birçok düşman odaklar ülkemiz üzerindeki ideallerinden ve kirli hesaplarından vazgeçmemişlerdir dedi.

Ülkemize ve milletimize yönelik düşmanca emellerin bugün amansız bir küstahlığa dönüşmüş olduğunu vurgulayan Erözgün, Bu olumsuz ve üzücü tabloyu görmemek veya gizlemek şehit kanlarıyla sulanmış nadide vatana ve büyük millete aidiyetin gerektirdiği sorumlulukla bağdaşmamaktadır. Bu nedenle herkes sussa da biz konuşmaya, cefakâr ama aynı zamanda vefakâr olan Aziz Milletimizin yanında yer almaya kamu çalışanları olarak devam edeceğiz dedi.

Yıllar önceye geri gidip tekrar bir İstiklal Mücadelesi vermek istemiyorsak bu gerçekleri görüp millet olarak sorumlu ve uyanık davranmak zorundayız, Biz kamu çalışanları olarak bu bilinci muhafaza ediyoruz diyen Erözgün, “23 Nisan, dünyada resmen kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği bu bayram gününü fırsat bilip büyükler olarak gelecek nesillere nasıl bir Türkiye bıraktığımızı bir kez daha gözden geçirmemiz gerekmekte olduğunu vurguladı.

Bu gerçekler ışığında milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, İstiklal Mücadelemizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi minnet ve saygıyla yâd ediyor, bu cennet vatanı bizlere armağan eden şanlı ecdadımızı rahmetle anıyorum diyen Erözgün, “Kamu çalışanları olarak Özgürlüğümüzü korumak, demokrasi, eşitlik ve çağdaş hukuk devleti için görevimizin başında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmaması gerekir“ dedi

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen