1 Eylül Dünya Barış Günü

Ana sayfa » 1 Eylül Dünya Barış Günü
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2017-01-02T20:31 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada insanlığın barışa özlemi çekilen tüm acılara rağmen sona ermediğini dile getirdi.

Dünyanın farklı yerlerinde her gün meydana gelen savaşlar nedeniyle masum insanların öldüğünü her gün bir başka yerde savaş olduğunu vurgulayan Erözgün, mesajında şunları kaydetti:

Savaş tehdidi altında yaşayan insanların tedirginlikleri ve huzursuzlukları sürüp gitmektedir. Barışı ve insan haklarını hiçe sayan feodal oligarşik ve diktatör devlet ve oluşumlar savaş ortamı yaratmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Silah Tüccarları ve emperyal güçler daha çok para kazanmak için bu devletlere destek vermekte ve savaş baronluğu yapmaktadırlar. İçinden geçmekte olduğumuz süreçte barışa her zamankinden çok ihtiyacımız vardır. İnsanlığın geleceğini tehdit eden en büyük düşman olan savaş ve eşitsizliklerin ortadan kaldırılması için barış ortamının sürekliliğinin sağlanması gerekmektedir.

Etrafımızda yaşayan devletler neredeyse kan gölüne dönmüş bulunmakta ve bu kan gölüne bizi de çekmek için tüm ağlarını emperyal güçler üzerimize örmeye çalışmaktadırlar. Yüce Türk Milleti üzerinde oynanan bu oyunu ferasetle çözerek Barış içinde yaşamaya devam edecektir. Barışa ulaşmak için savaşılacak en büyük düşman cehalettir. İnsanlık, yeterli bilince ulaştığında tüm dünyanın barış içerisinde yaşaması hayal olmaktan çıkacaktır. Çünkü dünyada barış, her bireyin bunu isteme kararlılığıyla sağlanacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yurtta Sulh, Dünyada Sulh hedefi bu anlamda vazgeçemeyeceğimiz en önemli hedeflerimizden birisidir.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen