Sağlık Personeli Alımında Mülakata Hayır!!!

Ana sayfa » Sağlık Personeli Alımında Mülakata Hayır!!!
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-05-14T15:30 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm  Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanlığı’nda mülakat olan her sınava karşı çıktık. Her zamanda karşı olacağız. Çünkü Mülakat demek, torpil demektir, kul hakkı yemektir, adam kayırmaktır. İnsanların vebalini almaktır. Atanacakların kapı kapı torpil araması demektir.

Bir sağlıkçının bir kaç yıllık öğrenim birikimi bir kaç dakikada test edilemez, istihdam edilecek sağlıkçının mesleki yeterliliği de bu birkaç dakikaya bağlanamaz.

Her komisyon farklı değerlendirmeler yapacaktır, Bu farklı değerlendirme  yanlış sonuçlar doğurur. Sağlık personel alımının mülakatla yapılması, yapılan mülakatlar çerçevesinde adayların kazanma ya da kaybetme nedeninin objektif bir şekilde izah edilememesi, yıllarca emek vererek okumuş ve KPSS den yüksek puan alan  sağlık personeli farklı komisyonlarca bir kaç dakikalık mülakatla elenmesi  adaletsizliğe yol açar.

Daha önce mülakat fiyaskosunu Sağlık Bakanlığı şube müdürlüğü sözlü  sınavında gördük.Yazılı sınavda Türkiye birincisi mülakat da elenmiş oldu.

Sağlık bakanlığının, hakkaniyet ölçütleri her hâlükârda tartışmaya açık olacak olan mülakat sistemini sözleşmeli sağlık personeli alımında uygulama düşüncesinden vazgeçmelidir.

Çünkü Mülakat Adaletsizliğe Yol Açar

TÜM SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen