Sağlık Hizmeti Vekil Eliyle Yürütülemez!

Ana sayfa » Sağlık Hizmeti Vekil Eliyle Yürütülemez!
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2017-12-22T14:28 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, ‘Taşeron firmalarda çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar sendikamızı bir kere daha haklı çıkarmış ve kurulduğumuz günden bu yana personel istihdamlarının sözleşmeli olarak yapılmasının yanlış olduğunu farklı şekillerde istihdam edilen personele aynı işi yaptırırken farklı istihdam modellerinden doğan farklı ücret ve özlük haklarının ödenmesinin adaletsiz olduğunu bunun yerine tüm kamu sağlık çalışanlarının 657 sayılı kanunun 4/A maddesine göre istihdam edilmeleri gerektiğini ısrarla savunduklarını” belirtti.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, taşerona kadro çalışmaları ile ilgili defalarca talepte bulunduklarını belirterek “ Vekil ebe hemşireler aile hekimliklerindeki kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve tıbbi sekreterler toplam 9 bin kişiler yani 900 bin kişiye kadro verilirken 9 bin kişinin kapsam dışı bırakılması adil olmamıştır dedi.

Kapsam dışında kalan personelin kadroya geçirilmesi için ısrarla talepte bulunduklarını ifade eden Erözgün, şu ifadeleri kullandı:

“Taşeron firmalarda çalışan personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar olumlu olmakla birlikte, son yılların kanayan yarası haline gelmiş olan sözleşmeli istihdamın giderek artması, Hükümetin güvencesiz ve esnek istihdam anlayışının değişmediğini ortaya koymaktadır. Vekil ebe hemşireler, aile hekimliklerindeki kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve tıbbi sekreterler de bir an önce kadroya geçirilmelidir.

Tüm Sağlık-Sen olarak mücadelemiz ve talebimiz, kamu kesimi başta olmak üzere, tüm ülkede istihdam mantığının güvenceli ve sürekli hale getirilmesidir. Günübirlik uygulamalarla yapılan iyileştirmeler, sorunun geneline yönelik bir çözüm getirmemektedir. Tüm kurumlarda çalışan sözleşmeli personeller başta olmak üzere istisnasız tüm sözleşmelilerin kadroya alınıp, sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilmek suretiyle, yüz binlerce çalışanın sorunlarının kalıcı olarak çözülmesini talep ediyoruz.

Dört gözle kadro bekleyen Vekil ebe hemşireler aile hekimliklerindeki kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve tıbbi sekreterler, 2011 yılından sonra alınan 4/B li sözleşmeliler unutulmamalıdır. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması uygulaması son bulmalıdır ve Erözgün,Vekil ebe hemşireler,aile hekimliklerindeki kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve  tıbbi sekreterlerinde derhal kadroya geçirilmelidir.”

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen