Sadece Belirli Meslek Gurupları 3600 Ek Gösterge Verilerek, Ek Gösterge Sorunu Çözülmez! Aksine Derinleşerek Devam Eder!

Ana sayfa » Sadece Belirli Meslek Gurupları 3600 Ek Gösterge Verilerek, Ek Gösterge Sorunu Çözülmez! Aksine Derinleşerek Devam Eder!
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-01-22T11:58 tarihinde yayınlanmıştır.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinden önce tüm partilerin seçim beyannamelerinde yer alan “3600 Ek Gösterge” sorununun çözümü için ortaya atılan belirli meslek gurupları olan hemşire, polis,öğretmen ve din görevlilerine verileceği hususu sorunun çözümü değildir.

3600 ek göstergenin verileceği söylenen “Hemşire, Polis, Öğretmen ve Din Görevlileri” zaten kamu çalışanlarının %75’ini ifade etmektedir. Geriye kalan%25’lik kısmının kapsam dışı bırakılması sorunun derinleşerek devam etmesine sebep verecektir.

Oysaki, söz konusu 3600 ek gösterge sorununun köklü çözümü için mutlak bir sistem kurulması, herkesi kapsaması ve belirli meslek guruplarına değil, eğitim durumlarına göre her kadroya verilecek biçimde kurgulanması sistemin işlerlik kazanmasını ve bu sorunun ülke gündeminden tamamen çıkmasını sağlayacaktır.

TÜM SAĞLIK-SEN– Tüm Sağlık ve Sosyak Hizmet Çalışanları Sendikası olarak Teklifimiz ; Tüm kamu çalışanlarına unvan gözetilmeksizin; “İlkokul ve Ortaokul Mezunlarına 2000, Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Üniversite Mezunlarına 3600” Ek Gösterge Verilmesidir.

Bugüne kadar ortaya atılan tekliflerin en sağlam, en köklü  ve en çözüm odaklı teklif Tüm Sağlık-Sen Teklifidir. Bu teklifin yasalaşması ile 3600 Ek Gösterge sorunu ülke gündeminden tamamen çıkacaktır.

TÜM SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen