Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Ana sayfa » Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-08-10T21:34 tarihinde yayınlanmıştır.

İslam Âleminin, Büyük Türk Milletinin ve Tüm Sağlık Çalışanlarının Kurban Bayramı mübarek olsun.

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Çatışmalar, sürtüşmeler, elbette ki hayatın bir parçası ama bunları olabildiğince dostluk ve sevgi temelinde götürmenin, farklı görüş ve düşüncelere hoşgörü ile yaklaşmanın bir yolunu mutlaka bulabilmeliyiz. Türk milleti olarak birleşmeye ve tek yürek olmaya ihtiyacımız var. Bayramlar bunun için önemli fırsatlardır.

Bu Kurban Bayramını, değerlerimizi yeniden kazanmamıza, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olarak değerlendirmeliyiz.

Tüm Sağlık-Sen olarak sadece ülkemizde değil tüm dünyada iyiliğin, güzelliğin, sevginin ve barışın hakim olmasını diliyor ve sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm kamu görevlilerinin, Türk Milletinin ve İslam Aleminin bayramını kutluyoruz.

TÜM SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen