İdeolojik Siyasi Sendikaların Kamu ve Sağlık Çalışanlarına Vereceği Hiçbir Şey Yoktur!

Ana sayfa » İdeolojik Siyasi Sendikaların Kamu ve Sağlık Çalışanlarına Vereceği Hiçbir Şey Yoktur!
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-04-15T11:11 tarihinde yayınlanmıştır.

Bizim bu ideolojik siyasi sendikalardan istediğimiz, beklediğimiz hiçbir şey yoktur. Bunların da kamu çalışanlarına vereceği hiçbir şey yoktur.

AZ ÖTEDE OYNAYIN YETER!

Malum yetki döneminin kavgaları, oyunları, salvoları, yalanları son hızıyla devam ediyor. 11 ay boyunca sağlık çalışanlarının yanına, yöresine uğramayan ve senin derdin nedir?  sorunun nedir? aç mısın?, açıkta mısın?,  sağlığın nasıl? diye sormayan, yıllardır eylem dahi yapmayan, kamu çalışanlarının dertleriyle dertlenmeyen ideolojik saplantılı siyasi sendikacılar “Bize 1 Ay Üye Ol!” sloganıyla anlaşmışlar gibi istisnasız sağlık çalışanlarına saldırıyor.

Neymiş yetkiyi alacaklarmış… yıllardır yetkiyi aldınız da ne oldu. Kamu çalışanlarının, sağlık çalışanlarının hangi sorununu çözdünüz? Mesele zam oranıysa eğer, hangi iktidar olursa olsun her yıl %7-10 arası zam ve enflasyon farkını zaten kamu çalışanlarına veriyor.  3600 ek göstergeyi mi?, Bayram ikramiyesini mi?, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Lav Edilmesini mi? Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorununu mu?, 4/B’li Personellerin Kadro Sorununu mu?,HİZMETLİ olarak çalıştırılan Engelli Personellerinin Sorununu mu? Unvan değişikliği sınavını mı?, Görevde yükselme sınavını mı? Ek ödemenin emekliliğe yansımasını mı? Döner sermayeden tüm çalışanlara ödeme sorununu mu? Ehliyet ve liyakata göre görevlendirmeleri mi? … Neyi çözdünüz! veya neyi çözeceksiniz…

Yaptığınız ve yapacağınız en kral işiniz liyakatsiz, ehliyetsiz, hukuksuz idareci atamak ve mevki dağıtmak… kamu çalışanlarını kutuplaştırmak, yapay gündemler oluşturarak kamu çalışanlarını gerçek gündemlerinden uzaklaştırmak…

Yok Kamu çalışanlarını dayanışma aidatıdır, yok benim üyem başhemşire olsun, müdür olsun, müdür yardımcısı olsun, servis sorumlusu olsun, yok senin ki olmaz benimki olsun!, yok toplu sözleşme masasına sadece ben oturayım!  Başka kimse gelmesinler falan filan… bu mudur kamu çalışanlarının sorunu?… Kamu çalışanlarının en büyük sorunu ideolojik saplantılı sendikalar ve konfederasyonlardır.

Şimdi bu siyasi sendikalar ava çıkmış avcı edasıyla sağlık çalışanlarını avlama derdine düşmüşler.  Yetkiyi alana kadar bize 1 ay üye olun tuzağını kurup, sağlık çalışanlarını kafeslemeye çalışıyorlar.  Bilinmelidir ki Tüm Sağlık-Sen Üyeleri ve Sağlık çalışanları Sayı da değildir.! Kamu ve Sağlık çalışanları “1 Ay Bize Üye Ol!” Diyenlere Rest Çekmek, Hadlerini Bildirmek ve 11 Ay Neredeydin? demek, Üyelerimizin ve Sağlık Çalışanlarının Boynunun Borcudur.!

Bizim bu ideolojik siyasi sendikalardan istediğimiz, beklediğimiz hiçbir şey yoktur. Bunların da kamu çalışanlarına vereceği hiçbir şey yoktur. AZ ÖTEDE OYNAYIN YETER!

TÜM SAĞLIK – SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen