Çalışanların Forma Önerileri Dikkate Alınmalıdır.

Ana sayfa » Çalışanların Forma Önerileri Dikkate Alınmalıdır.
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2020-01-06T15:14 tarihinde yayınlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı sağlıkta dönüşüm ile birlikte dünya standartları üzerinde çalışan hekim dışı personelin forma renklerinin değiştirilmesi ile ilgili bir çalışma başlatmıştır. Yeni formalarda çalışanların önerileri dikkate alınmalıdır.

İstanbul’un pilot il olarak seçildiği bu çalışmada daha düğme ilk baştan yanlış iliklenmiş ve kıyafeti giyecek olan çalışanların görüşleri ve sendikaların düşünceleri alınmadan uygulama hayata geçirilmek istenmektedir.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastanelere gönderdiği yazıda belirtilen kriterlerde uyarlanması ve Haziran 2020 yılına kadar tamamlanması belirtilmiştir.

Dünya standartları üzerinde çalışan sağlık personelinin giyeceği formada söz hakkının olması en doğalıdır.  Bu nedenle Bakanlık yapılacak bu düzenlemede mutlaka sağlık personellerinin ve sendikaların görüşlerini alarak bir yol haritası belirlemelidir. Formaların temini ile ilgili olarak kararın hastane yönetimlerine bırakılması yerine, bakanlık tüm çalışanların formalarını ücretsiz temin etmelidir.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen