Bayram İkramiyesi Kamu Çalışanlarına da Ödenmelidir.

Ana sayfa » Bayram İkramiyesi Kamu Çalışanlarına da Ödenmelidir.
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-05-14T12:03 tarihinde yayınlanmıştır.

18 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa eklenen ek madde ile Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce tüm Emeklilerimize bayram ikramiyesi ödenmeye başlanmıştır.

12 milyon emeklimizin yüzünün gülmesine, bayramların bayram olmasına sebep olan bayram ikramiyesi devletimizin emeklilerimize verdiği değerin bir göstergesidir. TÜM SAĞLIK-SEN Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası olarak kanunun ilk çıktığı günden bugüne kadar “Bayram İkramiyesi Kanunu”düzenlemesinin genişletilmesi gerektiğini ve fiilen görev yapan kamu çalışanlarının da kanun kapsamında değerlendirilmesi eşitlik ilkesi gereğidir.

2.5 milyon kamu çalışanlarını da bayram ikramiyesi ödenmesi için gerekli olan kanun düzenlenmesinin “Tasarruf Tedbirleri” kapsamında değerlendirilip,ertelenmesi, ötelenmesi kabul edilemez. Tasarruf tedbirlerinin sadece kamu çalışanlarına uygulanması da ciddiyetten uzak bir yaklaşımdır.  12 milyon emeklimize bayram ikramiyesi verilirken, 2.5 milyon kamu çalışanlarının kapsam dışı bırakılması tasarruf tedbirleriyle açıklanamaz.

TÜM SAĞLIK-SEN Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası olarak 2.5 milyon kamu çalışanlarının hak ve adalet talebinin yerine gelmesi için BAYRAM İKRAMİYESİNİN KAPSAMI GENİŞLETİLMELİ VE KAMU ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENMELİDİR.

TÜM SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen