Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun

Ana sayfa » Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2017-12-13T16:03 tarihinde yayınlanmıştır.

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Anestezi teknisyenleri ve teknikerleri Gününü kutladı.

Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri’nin çalışma şartları, hayat standartları, sağlıkları ve görev tanımları  Sağlık Bakanlığı tarafından görmezden gelindiğini belirten Erözgün; Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin sorunlarının bir an önce çözülmesi gerekmektedir dedi.

Anestezi teknisyenleri ve teknikerleriçok fazla gaza maruz kalmakta buda karaciğerlerinde ve metabolizmalarında geri dönüşü olmayan hasarlara yol açmaktadır. Dünyada yaşayan herkes hayatın bir parçası olarak kozmik ışınlardan, yerküreden, vücutta mevcut doğal radyoaktif maddelerden ve ilave olarak da yapay kaynaklardan radyasyona maruz kalmaktadır. Ancak öyle bir meslek var ki hastasını tedavi ederken anlık olarak çektirdikleri röntgen grafikleri ile sürekli ve korumasız olarak radyasyon almaktadır. Radyasyon dozimetrisi kullanılarak aldıkları radyasyon miktarı bile tespit edilmeyen bu konudaki tüm risklere karşı korumasız ve tedbirsiz olarak ameliyat yapmak zorunda olan bu meslek grubunun meslek risklerine karşı acilen tedbir alınması gerekmektedir diyen, Erözgün, Sağlık bakanlığı gerekli düzenlemeleri yaparak anestezi teknisyenlerinin ve teknikerlerinin sağlığını güvence altına almalıdır dedi.

Sağlık bakanlığından Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin hak ettikleri değeri görmesi, yetkilerinin ve sorumluluklarının net bir şekilde tanımlanması ve sağlıklarının güvence altına alınmasını talep eden Erözgün; tüm Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü’nü kutladığını belirtti.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen