22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun

Ana sayfa » 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun
Bu yazı Tüm Sağlık-Sen tarafından, 2019-03-22T10:50 tarihinde yayınlanmıştır.
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, ATT ve Paramedikler Gününü kutladı. Erözgün, yaptığı açıklamada, Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerin sorunlarının çözülmesini talep etti.
 
ATT ve Paramedik’lerinani durumlarda iyileştirici yönde ilk müdahaleyi yapan ve gerektiğinde Hastaneye ulaşmasını sağlayan sağlık personeli olduğunu belirten Erözgün, 22 Mart ATT ve Paramedikler gününde gönül isterdi ki sorunlar halledilmiş olarak kutlama programları yapılmasını arzu etmektedir. Ancak diğer tüm sağlık çalışanları gibi Acil Tıp Teknisyenleri de moral motivasyonu bozuk ve sorunlarla cebelleşmekte olduklarını belirtti.
 
ATT ve Paramediklerin hasta yakınları tarafından uygulanan şiddeti ve tacizi anlamakta zorluk çektiklerini vurgulayan Erözgün, acil çalışanlarına yapılan her müdahale bir hastaya yapılacak yaşam destek unsurlarının engellenmesi demektir. Canla başla hastayı hayata döndürmeye çalışan acil çalışanları hasta yakınlarından daha çok o hasta için kendini paralamakta iken engellenmesi darp edilmesi saldırıya uğraması kendi hastasıyla birlikte başka hastalarında mağdur edilmesi demektir dedi.
 
Şiddetin önlenmesi için Halk Eğitimlerinin önemine değinen Erözgün, yazılı ve görsel basınımızda bu yönde eğitim programlarına yer verilerek acilen sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin durdurulmasına katkı sunmalıdır. Sağlık Bakanlığı ve T.B.M.M.’nin yasal mevzuatın caydırıcı hale getirilmesi için bir an önce harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.
 
ATT ve Paramedik’ler gece gündüz demeden mesai kavramına bağlı olmaksızın görev yapan sağlık çalışanlarının; çok zorlu bir uğraş ve mücadele verdiklerini dile getiren Erözgün, bu zorlu ve canhıraş görevi yerine getirirken ATT ve Paramedik’lerin, tüm çalışanlarımızın güvenlik, yemek, barınma, ısınma, kıyafet temini vb. gibi sorunlarla uğraşmakta olduklarını belirtti.
 
Diğer sağlık çalışanları gibi döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılmadığını belirten Erözgün, Acil çalışanları içinde Sabit maaş istiyoruz emekliliğe yansımayan ve ne zaman ödeneceği belli olmayan döner sermaye ödemelerini istemiyoruz dedi.
 
Erözgün, bu duygu ve düşüncelerle Tüm Sağlık-Sen olarak tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler Gününü kutladıklarını ve sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını talep ettiklerini ifade etti.

Facebook'da Bizi Beğenin

Twitter'da Takip Edin

Copyright © 2016 Tüm Sağlık-Sen